Zapraszamy do udziału w wystawie Expo Zdrowie na wiślańskim rynku w dniu 5 września 2021 roku, w godzinach od 12:00 do 16:00. W programie zaplanowane są badanie profilaktyczne, stoiska ze zdrową żywnością, ekologiczna żywność. Dla najmłodszych zaplanowana jest Ciuchcia Zdrowia. Poniżej publikujemy przepisy przygotowanych past do chleba, kotletów i pasztetów.

Zapraszamy w sobotę 28 sierpnia 2021 roku o godzinie 17:00 do udziału w spektaklu pt. "Twarzą w twarz".

Bohaterką spektaklu jest Anna, kobieta sukcesu, pracująca w rozwijającej się firmie. Anna, jak to w życiu bywa, podejmuje najważniejsze decyzje, które z nich są dobre a które złe? Nagła zmiana perspektywy pozwala zobaczyć wszystko w innym świetle.

Wszyscy bowiem musimy stanąć przed trybunałem Chrystusa, aby każdy zdał sprawę z tego, czego dokonał w ziemskim życiu - dobrego i złego II Kor 5,10

Zapraszamy do udziału w 13 wykładach ONLINE pt. „Trzy Kosmiczne Przesłania – Ostatni Ziemski Konflikt”. Premiera każdego wykładu będzie następować w niedzielę o godzinie 18:00 od 7 lutego do 2 maja. Link do każdego wykładu najłatwiej będzie znaleźć na stronie https://trzykosmiczneprzeslania.pl/ lub bezpośrednio w serwisie YouTube pod adresem https://www.youtube.com/user/GLOSNADZIEI. Co tydzień także będziemy udostępniać link do najnowszego wykładu na naszej zborowej stronie.

Prelegentem jest pastor Mark Finley, który jest międzynarodowym ewangelizatorem, mówcą telewizyjnym oraz pisarzem. Od wielu lat dzieli się ze słuchaczami inspirującym przesłaniem chrześcijańskiej nadziei.

Program ten jest szczególny z kilku powodów:

 • po pierwsze – przybliża i zaznajamia z 14 rozdziałem Księgi Apokalipsy,
 • po drugie – treść wykładów Marka Finley’a wychodzi naprzeciw potrzebom społeczeństwa przygniecionego ponurą rzeczywistością pandemii. Jest źródłem nadziei opartej na Bożych proroctwach i obietnicach,
 • po trzecie – program ten skutecznie demaskuje intrygi szatana i zachęca do zdecydowanego opowiedzenia się po stronie Boga,
 • po czwarte – zawiera ewangeliczną zachętę dla tych wierzących, którzy potrzebują duchowej odnowy i nowego bodźca dla swoich relacji z Bogiem,
 • po piąte – program Marka Finley’a, przedstawia najbardziej aktualne spojrzenie na starożytne proroctwa Apokalipsy.

Mając na względzie powyższe, drogi czytelniku, nie możesz przeoczyć żadnego z odcinków! Jednak jeśli nie będziesz mógł zobaczyć go w niedzielę, w godzinie emisji, to w dogodnym momencie tygodnia koniecznie zapoznaj się z jego treścią.

Nabożeństwa sobotnie i nabożeństwa modlitewne w wiślańskim zborze odbywają się. Zbór w Wiśle działa! Pomimo obowiązujących ograniczeń, cały czas staramy się organizować nabożeństwa oczywiście stosując się do norm liczebnych. W listopadzie br. organizowaliśmy jedno nabożeństwo od 9:30 do 12:00, jednak z uwagi na widoczną chęć uczestnictwa większej liczby osób Rada Zboru zdecydowała by w naszym zborze odbywały się dwa nabożeństwa, o godzinie 9:00 i 11:00.

Aktualnie przebieg nabożeństw prezentuje się następująco:

 1. Rozpoczęcie (9:00, 11:00)
 2. Pieśń ogólna
 3. Tekst Biblijny/Psalm
 4. Modlitwa
 5. Dary Szkoły Sobotniej
 6. Studium Biblii - Lekcja Szkoły Sobotniej (ok. 35-45 min, tj. ~9:10 – 9:50, 11:10 – 11:50)
 7. Pieśń ogólna
 8. Modlitwa
 9. Ogłoszenia
 10. Dary Zborowe
 11. Tekst Biblijny do kazania
 12. Kazanie Słowa Bożego (35-45 min, tj. ~10:00 – 10:40, 12:00 – 12:40)
 13. Pieśń ogólna
 14. Modlitwa mówcy
 15. Pieśń ogólna
 16. Cicha osobista modlitwa

Reasumując, z uwagi na obowiązujące obostrzenia, nie dysponujemy standardową liczbą miejsc, dlatego też uczestnictwo w nabożeństwie jest związane z koniecznością deklaracji uczestnictwa! W celu dokonania zgłoszenia uczestnictwa i potwierdzenia możliwości przybycia bardzo prosimy o kontakt za pośrednictwem formularza znajdującego się w zakładce "Kontakt".

Tych, którzy z różnych względów nie zdecydują się lub nie mogą uczestniczyć w nabożeństwie sobotnim, zachęcamy do oglądania transmisji nabożeństw sobotnich z Podkowy Leśnej, Warszawy i Łodzi.

Tydzień Modlitwy

Od 7 do 14 listopada uczestniczyliśmy w Ogólnoświatowym Tygodniu Modlitwy zatytułowanym „Dotrzeć do świata. Wierność w chrześcijańskim życiu”. Spotkania odbywały się zarówno w zborze jak i w domowych grupach. W zborze trwaliśmy w modlitwie w grupie ok. piętnastoosobowej.

Autorzy czytanek zwracali naszą uwagę na znaczenie Biblii i konieczny wpływ Ducha Świętego. Teksty na poszczególne dni opowiadały o wartościach Królestwa Bożego, dotykały zasad zdrowia, funkcjonowania chrześcijanina w świecie mediów i Internetu, a także naszej seksualności.

Moim zdaniem dwa słowa podsumowują ten miniony już Tydzień - są nimi autentycznośćrelacja. Relacja z Bogiem, relacja w rodzinie, relacja z innymi ludźmi i autentyczność – szczerość w tych kontaktach. Aktualnie buntujemy się, nie chcemy zakładać masek na nasze twarze, bo jest to czymś nienaturalnym. Jednak w życiu chętnie zakładamy metaforyczne maski, które sprawiają, że ludzie widzą nas jako innych niż w rzeczywistości jesteśmy. Czy taka postawa przystoi chrześcijaninowi?

Orkiestra dęta „Echo Adwentu” to zróżnicowana pod względem wieku grupa osób, którą łączy od wielu lat radość wspólnego muzykowania. W roku 2017 orkiestra ta obchodziła jubileusz 80 lat istnienia. Na przestrzeni tych lat jej wielkość i instrumentarium, co oczywiste, zmieniały się. Aktualnie stan liczebny orkiestry to 20 osób. Z historią zespołu można zapoznać się na stronie https://wisla.adwentysci.org/orkiestra-echo-adwentu

facebook_page_plugin