Dwunasty - ostatni, wykład Davida Asscherick’a pt. Jak zacząć wszystko od nowa? 

A gdyby tak mieć możliwość rozpocząć wszystko jeszcze raz.Z ilu słów musielibyśmy się wycofać, ile czynów nigdy nie popełnić? A przecież nasze słowa i czyny to historia, jakiej nie możemy zmienić. Jednak czy na pewno? Możliwość rozpoczęcia wszystkiego od nowa może być bardziej realna, niż ci się wydaje.

Zapraszamy do oglądania w środę 8 grudnia o godzinie 18:00.

Jedenasty wykład Davida Asscherick’a pt. Miłość czy piekielne katusze? 

Czy straszenie „piekłem” może być skutecznym narzędziem nawracania ludzi? Czy stan wiecznego potępienia niektórych był od początku zamiarem Boga? O jakim „piekle” naucza Biblia? Czy ono w ogóle istnieje? Czy można pogodzić ostateczne unicestwienie zła z miłością Boga?

Zapraszamy do oglądania w niedzielę 5 grudnia o godzinie 18:00.

Dziesiąty wykład Davida Asscherick’a pt. Co się dzieje po śmierci? 

Kto nie kocha życia? Lękamy się chorób, starości, przemijania. Przeraża nas myśl o śmierci i dlatego oddalamy ją od siebie. Utrata życia napawa przerażeniem, bo wydaje się, że to koniec wszystkiego. Na pewno? Czy można patrzeć na śmierć bez lęku?

Zapraszamy do oglądania w środę 1 grudnia o godzinie 18:00.

Dziewiąty wykład Davida Asscherick’a pt. Co z tym Kościołem? 

Zorganizowana religia? Nie, dziękuję! Kto zatem wymyślił Kościół i po co? W Biblii przedstawiony jest on jako Ciało Chrystusa. Czy warto jednak interesować się Kościołem, który ma na sumieniu tyle złych rzeczy? Jak to pogodzić?

Zapraszamy do oglądania w niedzielę 28 listopada o godzinie 18:00.

Ósmy wykład Davida Asscherick’a pt. Czy Bóg ma czas? Czy brakuje ci niekiedy czasu? Niestety, mamy go coraz mniej. Biblijny opis stworzenia ukazuje Boga, który oferuje nam specjalny czas na rozwijanie przyjaźni z Nim. Każdy potrzebuje takiej świętej przestrzeni na regenerację fizyczną i odnowienie relacji z Dawcą życia.

Zapraszamy do oglądania w środę 24 listopada o godzinie 18:00.

Siódmy wykład Davida Asscherick’a pt. Kim jest Jezus? W każdym wieku pojawiali się prorocy, nauczyciele i przywódcy religijni. Dlaczego jednak Jezus jest taki wyjątkowy? Czy był jedynie kolejnym mądrym nauczycielem czy raczej kłamcą, oszustem lub szaleńcem? A może to Syn Boży? Fakty historyczne oraz proroctwa mesjanistyczne dostarczają interesujących argumentów i odpowiedzi. A jeśli Jezus był faktycznie tym, za kogo się podawał, to co z kwestią zbawienia?

Zapraszamy do oglądania w niedzielę 21 listopada o godzinie 18:00.

Szósty wykład Davida Asscherick’a pt. Czy jest sprawiedliwość na ziemi? Żyjemy w ponurym i przerażającym świecie. Niesprawiedliwość, samotność i rozpacz podkopują fundamenty naszego życia. Czy jest jeszcze szansa, że coś zmieni się na lepsze? A co z Dekalogiem, wolnością? Co z obietnicami Biblii, że kiedyś będzie lepiej?

Zapraszamy do oglądania w środę 17 listopada o godzinie 18:00.

Piąty wykład Davida Asscherick’a pt. Dlaczego dzieci cierpią? Wszyscy stykamy się cierpieniem i bólem. A przecież nie chcemy tego. Jak zatem wyjaśnić sens cierpienia? Skąd się ono wzięło? Dlaczego dobry Bóg na to zezwala? A może zgubił naszą wizytówkę i po prostu o nas zapomniał? Jak sobie radzić w zetknięciu z takimi problemami?

Zapraszamy do oglądania w niedzielę 10 listopada o godzinie 18:00.

facebook_page_plugin