17 października w naszym zborze obchodziliśmy Dzień Żniwno – Dziękczynny. Co roku w październiku odbywa się to uroczyste nabożeństwo, które nie tylko daje możliwość dziękczynienia Bogu za wszelkie błogosławieństwa, ale wyróżnia się też tym, że dodatkowo cieszy oczy.

Tak było i w tym roku, ponieważ został przygotowany stół, na którym znalazły się owoce i warzywa, jakie urosły w przydomowych ogrodach, a także przetwory, miód, chleb i woda. Podczas nabożeństwa mieliśmy możliwość wysłuchania między innymi kazania brata Leszka Waliczka, a także licznych pieśni i utworów muzycznych w wykonaniu: Anny i Bolesława Kocyanów (pianino, akordeon), Tadeusza Krysty (trąbka), orkiestry dętej Echo Adwentu oraz chóru. Nieco dłuższe nabożeństwo zakończyliśmy wspólnymi modlitwami w dwu- lub trzyosobowych grupach.  Przede wszystkim dziękowaliśmy Bogu za to, że pomimo suszy mogliśmy zebrać obfite plony, ale też za Jego opiekę, życie, zdrowie, a także możliwość pracy ewangelizacyjnej.

Po zakończonym nabożeństwie zjedliśmy wspólny obiad. Oprócz „sobotniej zupy” mogliśmy spróbować różnych sałatek, a nawet żebroczki, zaś amatorzy słodkości mogli skosztować różnych ciast; nie zabrakło też owoców. Przy posiłku spokojnie toczyły się rozmowy. Jestem wdzięczny naszemu Stwórcy za ten czas refleksji oraz za to, że się nami opiekuje i co roku pozwala zapełnić nasze spiżarnie przed nadchodzącą zimą.

Artur Pieszka

facebook_page_plugin