Zapraszamy na oficjalną stronę internetową poświęconą postaci Desmonda Dossa. W listopadzie br. na ekrany kin wejdzie film „Przełęcz Ocalonych” w reżyserii Mela Gibsona.

Obraz opowiada o losach Desmonda T. Dossa. W czasie II wojny światowej Doss, który był wyznawcą Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego, z powodu swoich przekonań i odmowy noszenia oraz używania broni, został skierowany na front na Pacyfiku jako sanitariusz. W czasie jednej z bitew na japońskiej Okinawie uratował 75 żołnierzy, których na własnych rękach wyniósł z pobliża linii frontu. Za swój czyn został odznaczony przez prezydenta Trumana Medalem Honoru, najwyższym odznaczeniem wojskowym w USA.

Na stronie DesmondDoss.pl znaleźć można szereg informacji na temat życia tego niezwykłego bohatera, zdjęcia, wspomnienia bliskich Desmonda, jak również wiele innych inspirujących materiałów.

Zachęcamy także do zapoznania się ze stanowiskiem na temat stosunku Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego do wojny i służby wojskowej, na oficjalnej stronie Kościoła adwent.pl

Serdecznie zapraszamy!

 

 

facebook_page_plugin