Sobota 15 października była w życiu naszego zboru wyjątkowym czasem, a to przynajmniej z trzech powodów. Pierwszy z nich to Dzień Żniwno-Dziękczynny, więc już od samego rana wszyscy uczestnicy nabożeństwa mogli podziwiać przygotowaną ekspozycję składającą się z owoców, warzyw, ziaren i orzechów, które urosły w naszych ogródkach i przydomowych sadach. Widok tych wspaniałych Bożych darów pomógł nam po raz kolejny uświadomić sobie, jak wielkie błogosławieństwa otrzymujemy z Jego ręki. Niczego nam nie brakuje, a na dodatek mamy tyle, że możemy się podzielić z innymi.

Drugi powód to uroczystość ordynacji starszego zboru Marka Kukli. Marek decyzją członków zboru został powołany na ten niezwykle ważny i odpowiedzialny urząd. Tak więc w tym dniu pastor Jacek Matter przypomniał zgromadzonym, jakimi cechami powinien charakteryzować się przywódca, a następnie w szczególnej modlitwie do Boga zwrócił się o błogosławieństwo i mądrość dla Marka, potrzebne w kierowaniu zborem. Trzecim powodem była uroczystość błogosławienia dzieci: Sary, Karoliny, Grzegorza i Filipa. W tym roku Bóg pobłogosławił potomstwem cztery rodziny, ale także nałożył ogromną odpowiedzialność za ich wychowanie. Dlatego w szczególnej modlitwie zwracaliśmy się o mądrość dla rodziców w wychowaniu ich dzieci, prosiliśmy też o to, żeby zdrowo się rozwijały i były radością dla nich.

Podczas tego wyjątkowego nabożeństwa dziękczynnego nie zabrakło muzyki. Mogliśmy wysłuchać orkiestry Echo Adwentu, utworu w wykonaniu Anny i Bolesława Kocyanów, pieśni w wykonaniu Doroty i Adama Wantuloków oraz pieśni młodzieży z towarzyszeniem Piotra Wantuloka grającego na trąbce. Nie zabrakło także czasu na modlitwy. Mieliśmy tak wiele powodów do dziękczynienia, że nie sposób było o tym naszemu Bogu i Stwórcy nie powiedzieć.

Po zakończeniu nabożeństwa zjedliśmy wspólny składkowy obiad. Różnorodność i ilość przygotowanych potraw była tak wielka, że nikt nie miał prawa wyjść głodny. Przy wspólnym posiłku i rozmowach mogliśmy dalej spędzać czas tej wyjątkowej soboty.

 

facebook_page_plugin