W niedzielę 6 listopada w naszym zborze odbyło się podsumowanie sezonu orkiestry. W spotkaniu wzięli udział członkowie orkiestry wraz ze swoimi rodzinami,  pastorzy Włodzimierz Pilch i Jacek Matter wraz z małżonkami oraz osoby zajmujące się kolportażem literatury podczas koncertów. Spotkanie przebiegało pod hasłem wdzięczności dla Pana, gdyż to On daje siły i talenty, On sprawia chcenie i wykonanie, On stwarza możliwości współpracy z władzami miasta, a także daje mądrość i siłę do pokonywania trudności.

Podczas spotkania orkiestra zagrała 5 premierowych utworów na chwałę Bogu, które wytworzyły prawdziwie niebiańską atmosferę. Dyrygent w swoim przemówieniu poinformował o terminie jubileuszu 80-lecia wiślańskiej orkiestry, który jest planowany na 12 sierpnia 2017 r., podał ilość wykonanych koncertów w bieżącym roku, podziękował wszystkim za zaangażowanie oraz życzył dalszych sukcesów w pracy dla Pana. Następnie pastor Pilch w swoim wystąpieniu przytoczył cytaty ze słowa Bożego mówiące o trąbieniu zwiastującym sąd i powtórne przyjście Pana Jezusa. Podał także informację o ilości rozpowszechnionych wydawnictw podczas tegorocznych koncertów. Było to 2100 sztuk książek i Znaków Czasu. Natomiast pastor Jacek Matter zilustrował znaczenie głosu trąb w życiu narodu Izraelskiego, a także zachęcił do dalszej działalności misyjnej orkiestry. Na koniec w głos zabrał kierownik misyjny Jarek Szalbot, który przypomniał o ważnej dacie rozpoczęcia współpracy obecnego dyrygenta Andrzeja Troszoka z orkiestrą. W tym roku mija 15 lat jego dyrygowania i z tej okazji w podziękowaniu od zboru wręczył dyrygentowi symboliczny upominek - długopis oraz złożył życzenia dalszego błogosławieństwa w tej trudnej pracy.

Po części oficjalnej wszyscy przeszli do jadalni, gdzie został przygotowany poczęstunek w formie bograczu, herbaty oraz ciast i owoców. Przy wspólnym posiłku, w miłej atmosferze toczyły się luźne rozmowy oraz omawiano plany na przyszłość. To był wspaniały czas.

Julia Troszok

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

facebook_page_plugin