Planując wystawę Expo Zdrowie na początku roku nie mogliśmy przewidzieć, jaką będziemy cieszyć się pogodą. Ostatecznie zdecydowaliśmy, że wystawę zorganizujemy 22 maja i to była dobra decyzja.

Wystawę realizowaliśmy przy udziale Urzędu Miejskiego w Wiśle, który dodatkowo uzupełnił ją o pokazy pierwszej pomocy prezentowane przez Policję i Straż Pożarną, diagnostykę osteoporozy oraz pomiar słuchu. Z uwagi na duże opady deszczu w nocy jak również poranną ulewę po wielu rozterkach co do miejsca lokalizacji wystawy, w końcu została ona umiejscowiona w amfiteatrze. Musieliśmy nieco przebudować ustalony już układ stanowisk i dostosować go do nowego miejsca oraz pogodzić z równolegle odbywającymi się pokazami. W międzyczasie ulewa ustała i mogliśmy kreatywnie podejść do bieżącej reklamy naszej oferty poprzez ustawienie namiotu na płycie rynku, gdzie znajdował się głośnik i co jakiś czas podawana była informacja o odbywającej się wystawie i możliwości przeprowadzenia podstawowych badań wraz z konsultacją z lekarzami. Spacerujący dodatkowo zachęcani byli w bezpośredni sposób do udziału poprzez serwowaną degustację, cały czas donoszoną z amfiteatru. Przy tej okazji wiele osób, które nie zdecydowały się, by uczestniczyć w wystawie i tak zostało obdarowanych różnego rodzaju literaturą zarówno o tematyce zdrowotnej jak również duchowej. W tym roku pomimo nowej lokalizacji w wystawie Expo Zdrowie wzięło udział ok. 100 osób.

Oceniając to wydarzenie z nieco szerszej perspektywy, chciałbym Bogu podziękować za opiekę i kierownictwo. Nowa lokalizacja nie przeszkodziła i dotarliśmy do wielu osób. Mogliśmy współpracować ze służbami, które na co dzień troszczą się o nasze bezpieczeństwo i w dobrej atmosferze przedstawić im naszą ofertę oraz nieco przyjrzeć się ich pracy. Z degustacji wegetariańskich past i pasztetów oraz nietypowych słodyczy mogły skorzystać dzieci, które wraz z wychowawcami trafiały do amfiteatru. W końcu mogliśmy przekonać się, że w sytuacjach nowych, w krótkim czasie potrafimy znaleźć ostatecznie dobre rozwiązanie. Jednocześnie organizacja wystawy tydzień później, która to data również była brana pod uwagę, nie przyniosłaby lepszych warunków pogodowych.

Najważniejsze jest jednak to, że trud, jaki podjęliśmy i w tym roku, przyniósł nam radość z tego, że po raz kolejny mogliśmy pomóc konkretnej osobie, a wiemy o tym, bo wyraziła ona bezpośrednio swoją wdzięczność. W poprzednim roku pewna uczestniczka dowiedziała się bowiem od nas o tym, że czas rzucić palenie i zgłosić się do lekarza. Lekarz specjalista zdiagnozował u niej chorobę płuc, a chora poważnie potraktowała swój stan, rzuciła palenie i dziś czuje się zdecydowanie lepiej. W tym roku specjalnie przyszła na Expo, by nam o tym powiedzieć. Takie informacje w najlepszy sposób wynagradzają wszelki trud i skutecznie zachęcają do podejmowania kolejnych wyzwań.

Artur Pieszka

Załączniki:
Pobierz plik (Przepisy_Expo_Zdrowie_2019.pdf)Przepisy Expo Zdrowie 2019 w Wiśle[ ]220 kB
facebook_page_plugin