W związku z utrzymującym się stanem epidemicznym w naszym kraju, Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 24 marca 2020 roku oraz zaleceniami Zarządu Kościoła nabożeństwo sobotnie w Wiśle w dniu 28 marca 2020 roku nie odbędzie się.

Również w tym tygodniu zachęcamy do domowych nabożeństw w rodzinnym gronie, wspólnej modlitwy i studium Słowa Bożego.

Technika daje nam dodatkowe możliwości, więc możemy skorzystać z interaktywnej Szkoły Sobotniej. W tym tygodniu kończymy studium księgi Daniela a przedmiotem naszego szczególnego zainteresowania jest rozdział 12, rozważanie zatytułowane jest "Z prochu do gwiazd".


Możemy także skorzystać z transmisji nabożeństwa w: Podkowie Leśnej gdzie w najbliższą sobotę kazanie wygłosi pastor Mariusz Zaborowski albo Warszawie gdzie służył będzie pastor Mirosław Karauda.


Pamiętajmy także o tym, że mimo braku stacjonarnego nabożeństwa, zbór ponosi stałe koszty utrzymania, dlatego dobrą praktyką będzie odłożenie darów, które złożylibyśmy podczas odwołanych nabożeństw i przyniesienie ich na najbliższe nabożeństwo, które będzie mogło się odbyć w naszym Domu Modlitwy. Dary możemy odłożyć do wcześniej przygotowanych kopert albo dokonać przelewu na rachunek bankowy zboru o nr 78 1020 1390 0000 6502 0144 1971 (PKO BP SA) tytułem: "dary zborowe", "dary szkoły sobotniej". Ponadto w najbliższą sobotę możemy złożyć dary na rozbudowę Domu Modlitwy w Czechowicach-Dziedzicach, szczegółowe informacje możemy znaleźć na stronie maranatha.pl


27 marca do 4 lipca 2020 r. możemy stać się częścią wyjątkowych spotkań modlitewnych i dołączyć do adwentystów dnia siódmego na całym świecie!

W tym czasie będziemy się modlić za następujące rzeczy:

  • zaprzestanie rozprzestrzeniania się epidemii COVID-19
  • głębsze życie duchowe wyznawców i przebudzenia zaangażowania dla misji
  • aby nasze zbory doświadczyły większego wylania Ducha Świętego
  • aby nasze zbory mogły być światłem dla świata w czasach kryzysu

Materiały do osobistych nabożeństw można znaleźć na stronie adwent.pl a poniżej można zobaczyć zachętę do modlitwy, którą kieruje Ted Wilson przewodniczący Generalnej Konferencji Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego.


W tym tygodniu także zachęcamy do lektury książki, tym razem pragniemy polecić "Jak Jezus traktował ludzi" Morrisa L. Vendena. Autor napisał o niej w następujący sposób, Jezus przebywał wśród grzeszników, prostytutek, złodziei. Traktował ich jednak z szacunkiem. Współczuł bojaźliwym i zasmuconym, karcił zaś pysznych i polegających tylko na sobie. Nikt nie pozostawał wobec Niego obojętny. Albo Go akceptowano albo po bliższym poznaniu odrzucano.

Książkę można pobrać na stronie http://jezus-nadzieja.pl/ i czytać w formacie epub (telefon, tablet, czytnik inny niż Kindle), a jeśli ktoś woli słuchać, to dostępny jest także audiobook.

 

facebook_page_plugin