W związku z utrzymującym się stanem epidemicznym w naszym kraju, Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 24 marca 2020 roku oraz zaleceniami Zarządu Kościoła nabożeństwo sobotnie w Wiśle w dniu 4 kwietnia 2020 roku nie odbędzie się.

Również w tym tygodniu zachęcamy do domowych nabożeństw w rodzinnym gronie, wspólnej modlitwy i studium Słowa Bożego. Przewodniczący Kościoła w Polsce pastor Ryszard Jankowski ogłosił najbliższą sobotę dniem postu i modlitwy w intencji powstrzymania epidemii oraz osób, które poświęcają się i narażają swoje życie ratując i pomagając drugim, w szczególności pracowników służby zdrowia. Wołajmy więc do Boga  o Jego działanie i pomoc!

Technika daje nam dodatkowe możliwości, więc możemy skorzystać z interaktywnej Szkoły Sobotniej. W tym tygodniu rozpoczynamy studium kolejnego zagadnienia a przedmiotem naszego szczególnego zainteresowania przez kolejnych 13 tygodni będzie temat: Jak interpretować Pismo Święte? Lekcja pierwsza pt. Wyjątkowość Biblii.


Możemy także skorzystać z transmisji nabożeństw w: Podkowie Leśnej gdzie w najbliższą sobotę kazanie wygłosi pastor Piotr Stachurski albo Warszawie gdzie służył będzie pastor Ryszard Jankowski oraz w Łodzi gdzie przemawiał będzie pastor Zbigniew Makarewicz. Wszystkie rozpoczynają się o godzinie 9:30.


Pamiętajmy także o tym, że mimo braku stacjonarnego nabożeństwa, zbór ponosi stałe koszty utrzymania, dlatego dobrą praktyką będzie odłożenie darów, które złożylibyśmy podczas odwołanych nabożeństw i przyniesienie ich na najbliższe nabożeństwo, które będzie mogło się odbyć w naszym Domu Modlitwy. Dary możemy odłożyć do wcześniej przygotowanych kopert albo dokonać przelewu na rachunek bankowy zboru o nr 78 1020 1390 0000 6502 0144 1971 (PKO BP SA) tytułem: "dary zborowe", "dary szkoły sobotniej".


27 marca do 4 lipca 2020 r. możemy stać się częścią wyjątkowych spotkań modlitewnych i dołączyć do adwentystów dnia siódmego na całym świecie!

W tym czasie będziemy się modlić za następujące rzeczy:

  • zaprzestanie rozprzestrzeniania się epidemii COVID-19
  • głębsze życie duchowe wyznawców i przebudzenia zaangażowania dla misji
  • aby nasze zbory doświadczyły większego wylania Ducha Świętego
  • aby nasze zbory mogły być światłem dla świata w czasach kryzysu

Materiały do osobistych nabożeństw można znaleźć na stronie adwent.pl a poniżej można zobaczyć zachętę do modlitwy, którą kieruje Ted Wilson przewodniczący Generalnej Konferencji Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego.


W tym tygodniu także zachęcamy do lektury książki, tym razem pragniemy polecić publikację pod tytułem "Nadzieja dla współczesnej rodziny" Willie i Elaine Olivier. Edukator rodzinny Marek Rakowski napisał o niej następująco Ta niewielka objętościowo książka stanowi wprowadzenie w podstawowe zagadnienia związane z budowaniem szczęśliwego życia rodzinnego, kładąc nacisk na rozwijanie i pogłębianie więzi oraz właściwe porozumiewanie się. Napisana w prosty i praktyczny sposób, bez pseudonaukowego nadęcia jest czymś więcej niż tylko poradnikiem. Umiejętnie nawiązuje do wartości duchowych i natchnionych rad Pisma Świętego w zakresie budowania relacji z ludźmi, co — paradoksalnie — jest wciąż niedocenianym czynnikiem w tego typu literaturze w naszym chrześcijańskim ponoć kraju.

Książkę można pobrać na stronie http://szczesliwa-rodzina.pl/ i czytać w formacie epub (telefon, tablet, czytnik inny niż Kindle), a jeśli ktoś woli słuchać, to dostępny jest także audiobook.

facebook_page_plugin