W związku z utrzymującym się stanem epidemicznym w naszym kraju, nabożeństwo sobotnie w Wiśle w dniu 11 kwietnia 2020 roku nie odbędzie się.

Również w tym tygodniu zachęcamy do domowych nabożeństw w rodzinnym gronie, wspólnej modlitwy i studium Słowa Bożego.

Technika sprawia, że z każdym tygodniem przymusowej izolacji pojawiają się nowe możliwości. Już dzisiaj (piątek) o godzinie 20:00 startuje Festiwal Hosanna 2020 - online, transmisja ze zboru Warszawa Centrum będzie kontynuowana w sobotę o godzinie 9:30, 14:00 i 16:15. Będzie dużo muzyki w konwencji koncertów domowych przesłanych przez wykonawców z Polski i zagranicy. Usłyszymy przesłanie pastora Geerta Tapa z Anglii oraz 7 krótkich kazań pod hasłem: Poznaj Biblię w 2 godziny. W czasie festiwalu będziemy mogli usłyszeć wystąpienia: Tytusa Gudzowskiego, Darka Lazara, Jacka Mattera, Marka Micyka, Konrada Pasikowskiego i Pauliny Radke.


W tym tygodniu także możemy skorzystać z interaktywnej Szkoły Sobotniej, kontynuujemy studium Biblii z cyklu Jak interpretować Pismo Święte? Lekcja druga pt. Pochodzenie i natura Biblii.


Możemy także skorzystać z transmisji nabożeństw w: Podkowie Leśnej gdzie w najbliższą sobotę kazanie wygłosi pastor Ryszard Jankowski, Łodzi gdzie Słowem Bożym będzie służył pastor Zenon Korosteński. Mamy też nową możliwość i zachęcamy do skorzystania z transmisji ze Skoczowa gdzie kazanie wygłosi pastor Marcin Knapik.


Pamiętajmy także o tym, że mimo braku stacjonarnego nabożeństwa, zbór ponosi stałe koszty utrzymania, dlatego dobrą praktyką będzie odłożenie darów, które złożylibyśmy podczas odwołanych nabożeństw i przyniesienie ich na najbliższe nabożeństwo, które będzie mogło się odbyć w naszym Domu Modlitwy. Dary możemy odłożyć do wcześniej przygotowanych kopert albo dokonać przelewu na rachunek bankowy zboru o nr 78 1020 1390 0000 6502 0144 1971 (PKO BP SA) tytułem: "dary zborowe", "dary szkoły sobotniej".


27 marca do 4 lipca 2020 r. możemy stać się częścią wyjątkowych spotkań modlitewnych i dołączyć do adwentystów dnia siódmego na całym świecie!

W tym czasie będziemy się modlić za następujące rzeczy:

  • zaprzestanie rozprzestrzeniania się epidemii COVID-19
  • głębsze życie duchowe wyznawców i przebudzenia zaangażowania dla misji
  • aby nasze zbory doświadczyły większego wylania Ducha Świętego
  • aby nasze zbory mogły być światłem dla świata w czasach kryzysu

Materiały do osobistych nabożeństw można znaleźć na stronie adwent.pl a poniżej można zobaczyć zachętę do modlitwy, którą kieruje Ted Wilson przewodniczący Generalnej Konferencji Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego.


W tym tygodniu także zachęcamy do lektury książki, tym razem pragniemy polecić publikację pod tytułem "Ważne prawdy na trudne czasy" autorstwa Marka Finleya. Za rekomendację niniejszej pozycji niech posłuży fragment jednego z rozdziałów:

Był to jeden z najbardziej znaczących punktów zwrotnych w historii II wojny światowej. Hitlerowskie lotnictwo obracało w perzynę alianckie linie obronne. Klęska aliantów wydawała się nieuchronna. Wyglądało na to, że ich armie nie mają żadnych szans.

Belgia i Holandia padły i hitlerowcy wkroczyli do Francji. Na belgijskich i francuskich plażach oddziały alianckie zostały uwięzione między armią niemiecką a kanałem La Manche. Winston Churchill w swoim wystąpieniu radiowym przedstawił przytłaczające sprawozdanie z dramatycznej sytuacji: „Panie i panowie, dziś zgasły światła w całej Europie”.

Wtedy stało się coś wyjątkowego — coś, z wyjaśnieniem czego historycy do dziś mają problem. Hitler nakazał, by dywizje pancerne zatrzymały się celem uzupełnienia paliwa, amunicji i prowiantu. Było to zaskakujące i dziwne posunięcie, zważywszy na słaby opór stawiany przez wycofujących się aliantów.

Gdy na kanale La Manche podniosła się mgła, Churchill postanowił skorzystać z nadarzającej się okazji. Zarządził sławną ewakuację w Dunkierce. Anglicy wysłali przez trzydziestopięciokilometrowej szerokości kanał wszystkie statki, jakie mieli do dyspozycji, i ewakuowali trzysta czterdzieści tysięcy żołnierzy z francuskiego wybrzeża. Gdy w najczarniejszej godzinie wojny klęska wydawała się nieunikniona, wydarzył się cud.

Jak to się stało? Jakie były kulisy tej najbardziej spektakularnej akcji ratunkowej w historii Anglii?

Oto nieopowiedziana historia. Przez kilka tygodni przed ewakuacją światła w wiejskich kościołach nad kanałem La Manche nie gasły nocą. Pastorzy gromadzili wiernych na nocnych modlitwach. Ludzie tłumnie przybywali, by modlić się razem! Modlili się, a Bóg ich wysłuchał. Prosili o cud, który zmieni losy ludzkości.

W Wielkiej Brytanii puby zamykano wieczorem, gdyż wszyscy udawali się na spotkania modlitewne. W szkołach uczniowie uczestniczyli we wspólnych modlitwach. Dzięki potężnemu ożywieniu wstawienniczej modlitwy bieg dziejów uległ zmianie.

Książkę można pobrać na stronie https://znakiczasu.pl/ebooki-za-darmo/ albo poniżej i czytać w formacie epub (telefon, tablet, czytnik inny niż Kindle), lub pdf.

Załączniki:
Pobierz plik (Wazne-prawdy-na-trudne-czasy.pdf)Ważne prawdy na trudne czasy.pdf[ ]3778 kB
facebook_page_plugin