W związku z utrzymującym się stanem epidemicznym w naszym kraju, nabożeństwo sobotnie w Wiśle w dniu 18 kwietnia 2020 roku nie odbędzie się.

Również w tym tygodniu zachęcamy do domowych nabożeństw w rodzinnym gronie, wspólnej modlitwy i studium Słowa Bożego.

Technika sprawia, że z każdym tygodniem przymusowej izolacji pojawiają się nowe możliwości. W tym tygodniu możemy skorzystać z interaktywnej Szkoły Sobotniej, kontynuujemy studium Biblii z cyklu Jak interpretować Pismo Święte? Lekcja trzecia pt. Jezus, apostołowie i Biblia.


Możemy także skorzystać z transmisji nabożeństw w: Podkowie Leśnej gdzie w najbliższą sobotę kazanie wygłosi pastor Zdzisław Ples, Łodzi gdzie Słowem Bożym będzie służył pastor Jacek Matter, Warszawie gdzie kazanie wygłosi pastor Mariusz Majkowski. Mamy też możliwość i zachęcamy do skorzystania z transmisji ze Skoczowa gdzie kazanie wygłosi pastor Włodzimierz Pilch.


Pamiętajmy także o tym, że mimo braku stacjonarnego nabożeństwa, zbór ponosi stałe koszty utrzymania, dlatego dobrą praktyką będzie odłożenie darów, które złożylibyśmy podczas odwołanych nabożeństw i przyniesienie ich na najbliższe nabożeństwo, które będzie mogło się odbyć w naszym Domu Modlitwy. Dary możemy odłożyć do wcześniej przygotowanych kopert albo dokonać przelewu na rachunek bankowy zboru o nr 78 1020 1390 0000 6502 0144 1971 (PKO BP SA) tytułem: "dary zborowe", "dary szkoły sobotniej".


27 marca do 4 lipca 2020 r. możemy stać się częścią wyjątkowych spotkań modlitewnych i dołączyć do adwentystów dnia siódmego na całym świecie!

W tym czasie będziemy się modlić za następujące rzeczy:

  • zaprzestanie rozprzestrzeniania się epidemii COVID-19
  • głębsze życie duchowe wyznawców i przebudzenia zaangażowania dla misji
  • aby nasze zbory doświadczyły większego wylania Ducha Świętego
  • aby nasze zbory mogły być światłem dla świata w czasach kryzysu

Materiały do osobistych nabożeństw można znaleźć na stronie adwent.pl a poniżej można zobaczyć zachętę do modlitwy, którą kieruje Ted Wilson przewodniczący Generalnej Konferencji Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego.


W tym tygodniu zachęcamy do lektury książki pod tytułem "Aby poznać Boga" autorstwa Morrisa Vendena.

Czy można poznać Boga w ciągu pięciu dni? Czy zajmie to więcej czasu, czy mniej? W książce Aby poznać Boga Morris Venden nie tylko stara się nam powiedzieć, jak Boga poznać, ale też jak utrzymać z Nim łączność na co dzień. W niezwykle bezpośrednim i prostym języku ewangelisty autor odpowiada na pytania, które tak często nas nurtują czy nawet sieją niepokój. Na przykład: Poco potrzebny mi jest Bóg? Przecież wcale nie jestem aż tak złym człowiekiem! A jednak jest mi potrzebny, bardzo potrzebny. I nigdy tego nie zrozumiem, jeśli nie spróbuję czegoś się o Nim dowiedzieć i poznać Go jako Boga miłości.

Książkę można pobrać na stronie https://znakiczasu.pl/ebooki-za-darmo/ albo poniżej i czytać w formacie epub (telefon, tablet, czytnik inny niż Kindle), lub pdf, a także wysłuchać.

Załączniki:
Pobierz plik (Aby-poznac-Boga.pdf)Aby-poznac-Boga.pdf[Aby poznać Boga]1324 kB
facebook_page_plugin