W związku z utrzymującym się stanem epidemicznym w naszym kraju, nabożeństwo sobotnie w Wiśle w dniu 25 kwietnia 2020 roku nie odbędzie się.

Również w tym tygodniu zachęcamy do domowych nabożeństw w rodzinnym gronie, wspólnej modlitwy i studium Słowa Bożego.

Technika sprawia, że z każdym tygodniem przymusowej izolacji pojawiają się nowe możliwości. W tym tygodniu możemy skorzystać z interaktywnej Szkoły Sobotniej, kontynuujemy studium Biblii z cyklu Jak interpretować Pismo Święte? Lekcja czwarta pt. Biblia autorytatywnym źródłem naszej teologii. Dla chętnych organizowane jest także studium Biblii za pośrednictwem aplikacji Zoom rozpoczynamy o godzinie 10:00. Dla dzieci mamy studium Biblijnej historii z życia proroka Eliasza.


Możemy także skorzystać z transmisji nabożeństw w: Podkowie Leśnej gdzie w najbliższą sobotę kazanie wygłosi pastor Andrzej Siciński, Łodzi gdzie Słowem Bożym będzie służył pastor Marek Rakowski, Warszawie gdzie kazanie wygłosi pastor Piotr Stachurski. Mamy też możliwość i zachęcamy do skorzystania z transmisji ze Skoczowa gdzie kazanie wygłosi pastor Mariusz Sobkowiak.


Pamiętajmy także o tym, że mimo braku stacjonarnego nabożeństwa, zbór ponosi stałe koszty utrzymania, dlatego dobrą praktyką będzie odłożenie darów, które złożylibyśmy podczas odwołanych nabożeństw i przyniesienie ich na najbliższe nabożeństwo, które będzie mogło się odbyć w naszym Domu Modlitwy. Dary możemy odłożyć do wcześniej przygotowanych kopert albo dokonać przelewu na rachunek bankowy zboru o nr 78 1020 1390 0000 6502 0144 1971 (PKO BP SA) tytułem: "dary zborowe", "dary szkoły sobotniej".


27 marca do 4 lipca 2020 r. możemy stać się częścią wyjątkowych spotkań modlitewnych i dołączyć do adwentystów dnia siódmego na całym świecie!

W tym czasie będziemy się modlić za następujące rzeczy:

  • zaprzestanie rozprzestrzeniania się epidemii COVID-19
  • głębsze życie duchowe wyznawców i przebudzenia zaangażowania dla misji
  • aby nasze zbory doświadczyły większego wylania Ducha Świętego
  • aby nasze zbory mogły być światłem dla świata w czasach kryzysu

Materiały do osobistych nabożeństw można znaleźć na stronie adwent.pl lub klikając w baner informacyjny, a poniżej można zobaczyć zachętę do modlitwy, którą kieruje Ted Wilson przewodniczący Generalnej Konferencji Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego.


W tym tygodniu zachęcamy do lektury książki pod tytułem "On przychodzi, znaki nadziei" autorstwa Alejandro Bullóna. On przychodzi to książka znanego na świecie mówcy, prezentera telewizyjnego, pisarza i wybitnego przywódcy duchowego. Od wielu lat dzieli się ze słuchaczami inspirującym przesłaniem chrześcijańskiej nadziei. Jest autorem kilku książek, które stały się bestsellerami.

Obraz przedstawiany codziennie przez media nie jest zachęcający – globalne ocieplenie, trzęsienia ziemi, huragany, niepokoje, terroryzm… Co się dzieje z naszą planetą? Czy świat znajdzie wyjście z kryzysu? Te zatrważające zjawiska są jedynie widzialną stroną rzeczywistości. Za nimi toczy się bardziej istotna walka. Zbliżają się epokowe wydarzenia. Na podstawie prognoz naukowych i proroctw zawartych w Piśmie Świętym autor analizuje znaki wskazujące na zbliżanie się przełomowego wydarzenia w historii naszej cywilizacji.

Zapoznaj się z najlepszymi wieściami, jakie kiedykolwiek zostały przekazane ludzkości. Nie ma czasu do stracenia. Zacznij odczytywać znaki nadziei. Już teraz!

Książkę można pobrać na stronie naszej stronie poniżej i czytać w formacie pdf, a także wysłuchać.

Załączniki:
Pobierz plik (on_przychodzi-znaki_nadziei.pdf)On przychodzi, znaki nadziei[ ]3196 kB
facebook_page_plugin