W związku z utrzymującym się stanem epidemicznym w naszym kraju, nabożeństwo sobotnie w Wiśle w dniu 2 maja 2020 roku nie odbędzie się.

Również w tym tygodniu zachęcamy do domowych nabożeństw w rodzinnym gronie, wspólnej modlitwy i studium Słowa Bożego.

Technika sprawia, że z każdym tygodniem przymusowej izolacji pojawiają się nowe możliwości. W tym tygodniu możemy skorzystać z interaktywnej Szkoły Sobotniej, kontynuujemy studium Biblii z cyklu Jak interpretować Pismo Święte? Lekcja piąta pt. Sola Scriptura, czyli tylko Pismo Święte. Dla chętnych organizowane jest także studium Biblii za pośrednictwem aplikacji Zoom, rozpoczynamy o godzinie 10:00, a dla dzieci mamy studium Biblijnej przypowieści o zgubionej monecie.


Możemy także skorzystać z transmisji nabożeństw w: Podkowie Leśnej gdzie w najbliższą sobotę kazanie wygłosi pastor Jarosław Dzięgielewski, Łodzi gdzie Słowem Bożym będzie służył pastor Ryszard Jankowski, Warszawie gdzie kazanie wygłosi pastor Mariusz Majkowski. Mamy też możliwość i zachęcamy do skorzystania z transmisji ze Skoczowa gdzie kazanie wygłosi pastor Zenon Korosteński.


Pamiętajmy także o tym, że mimo braku stacjonarnego nabożeństwa, zbór ponosi stałe koszty utrzymania, dlatego dobrą praktyką będzie odłożenie darów, które złożylibyśmy podczas odwołanych nabożeństw i przyniesienie ich na najbliższe nabożeństwo, które będzie mogło się odbyć w naszym Domu Modlitwy. Dary możemy odłożyć do wcześniej przygotowanych kopert albo dokonać przelewu na rachunek bankowy zboru o nr 78 1020 1390 0000 6502 0144 1971 (PKO BP SA) tytułem: "dary zborowe", "dary szkoły sobotniej".


27 marca do 4 lipca 2020 r. możemy stać się częścią wyjątkowych spotkań modlitewnych i dołączyć do adwentystów dnia siódmego na całym świecie!

W tym czasie będziemy się modlić za następujące rzeczy:

  • zaprzestanie rozprzestrzeniania się epidemii COVID-19
  • głębsze życie duchowe wyznawców i przebudzenia zaangażowania dla misji
  • aby nasze zbory doświadczyły większego wylania Ducha Świętego
  • aby nasze zbory mogły być światłem dla świata w czasach kryzysu

Materiały do osobistych nabożeństw można znaleźć na stronie adwent.pl lub klikając w baner informacyjny, a poniżej można zobaczyć zachętę do modlitwy, którą kieruje Ted Wilson przewodniczący Generalnej Konferencji Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego.


W tym tygodniu zachęcamy do lektury miesięcznika Znaki Czasu. Majowy numer został w wersji elektronicznej udostępniony bezpłatnie.

W NUMERZE: Istnieje gorszy wirus… - Ten wirus przenika wszystko, czego się dotkniemy i co zrobimy. Widzimy jego niszczycielskie objawy, a mimo to nie testujemy się na jego obecność, nie próbujemy go usunąć, pobłażamy mu, a nawet sobie z niego żartujemy.

PONADTO: Zegar świata tyka | Grzech - dobra rzecz | Odporność na dłużej | ...i wiele innych ciekawych tematów.

Znaki Czasu pobrać możemy klikając w okładkę powyżej albo na stronie adwent.pl. Zapraszamy!

 

facebook_page_plugin