W związku z utrzymującym się stanem epidemicznym w naszym kraju, nabożeństwo sobotnie w Wiśle w dniu 9 maja 2020 roku nie odbędzie się. Kto wie, może już za tydzień spotkamy się już stacjonarnie? Czas pokaże. W każdym razie analizujemy przepisy prawa i zastanawiamy się w jaki sposób, z zachowaniem norm sanitarnych przywrócić dotychczasowe funkcjonowanie zboru.

Tym czasem i w tym tygodniu zachęcamy do domowych nabożeństw w rodzinnym gronie, wspólnej modlitwy i studium Słowa Bożego.

Festiwal Hosanna - online w kwietniu był bardzo udanym wydarzeniem, w którym wzięło udział wiele osób zarówno jako wykonawcy jak i odbiorcy. Dlatego organizatorzy bazując na wcześniejszych doświadczeniach podjęli ponownie wysiłek i w najbliższy piątek i w sobotę odbędzie się Festiwal Hosanna Bis. Początek w piątek o godzinie 20:00, natomiast w sobotę o godzinie 9:30 i 14:00.

W tym tygodniu możemy skorzystać z interaktywnej Szkoły Sobotniej, kontynuujemy studium Biblii z cyklu Jak interpretować Pismo Święte? Lekcja szósta pt. Konieczność interpretacji. Dla dzieci mamy studium Biblijnej historii o Łazarzu.


Możemy także skorzystać z transmisji nabożeństw w: Podkowie Leśnej gdzie w najbliższą sobotę kazanie wygłosi pastor Mariusz Zaborowski, Łodzi gdzie Słowem Bożym będzie służył pastor Jarosław Dzięgielewski, Warszawie gdzie odbywa się Festiwal Hosanna Bis. Mamy też możliwość i zachęcamy do skorzystania z transmisji ze Skoczowa gdzie kazanie wygłosi pastor Adam Ples.

Pamiętajmy także o tym, że mimo braku stacjonarnego nabożeństwa, zbór ponosi stałe koszty utrzymania, dlatego dobrą praktyką będzie odłożenie darów, które złożylibyśmy podczas odwołanych nabożeństw i przyniesienie ich na najbliższe nabożeństwo, które będzie mogło się odbyć w naszym Domu Modlitwy. Dary możemy odłożyć do wcześniej przygotowanych kopert albo dokonać przelewu na rachunek bankowy zboru o nr 78 1020 1390 0000 6502 0144 1971 (PKO BP SA) tytułem: "dary zborowe", "dary szkoły sobotniej".


27 marca do 4 lipca 2020 r. możemy stać się częścią wyjątkowych spotkań modlitewnych i dołączyć do adwentystów dnia siódmego na całym świecie!

W tym czasie będziemy się modlić za następujące rzeczy:

  • zaprzestanie rozprzestrzeniania się epidemii COVID-19
  • głębsze życie duchowe wyznawców i przebudzenia zaangażowania dla misji
  • aby nasze zbory doświadczyły większego wylania Ducha Świętego
  • aby nasze zbory mogły być światłem dla świata w czasach kryzysu

Materiały do osobistych nabożeństw można znaleźć na stronie adwent.pl lub klikając w baner informacyjny, a poniżej można zobaczyć zachętę do modlitwy, którą kieruje Ted Wilson przewodniczący Generalnej Konferencji Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego.


W tym tygodniu zachęcamy do lektury książki Droga do Chrystusa autorstwa Ellen G. White.
 
Tempo naszego życia jest coraz szybsze. Ten szalony bieg wyraźnie nas niepokoi. W codziennym pędzie odczuwamy pragnienie przerwania tej gonitwy. Choć nie zawsze w pełni uświadamiamy sobie tę potrzebę, trudno jej jednak zaprzeczyć. O co w tym wszystkim chodzi? Książka Droga do Chrystusa wychodzi naprzeciw temu pragnieniu. Jest jedną z najczęściej wydawanych na świecie pozycji o tematyce religijnej. Mówi o tym w jaki sposób człowiek może nawiązać osobisty kontakt z Bogiem i uzyskać wewnętrzny pokój. Miliony poruszonych jej treścią czytelników wciąż świadczą o uniwersalności jej prostego, a jednocześnie głębokiego przesłania.

Ellen G. White (1827-1915) jest autorką kilkudziesięciu książek przetłumaczonych na blisko 200 języków. Pisała głównie o edukacji, religii i zdrowiu. Jej twórczość do dziś wywiera wpływ na miliony ludzi na całym świecie.

Książkę można pobrać na stornie https://znakiczasu.pl/ebooki-za-darmo/ w formacie pdf i epub, oraz słuchać w formie audiobooka. Serdecznie zapraszamy.
 
 
Załączniki:
Pobierz plik (Droga-do-Chrystusa(1).pdf)Droga do Chrystusa[ ]1676 kB
facebook_page_plugin