W związku z utrzymującym się stanem epidemicznym w naszym kraju, nabożeństwo sobotnie w Wiśle w dniu 16 maja 2020 roku nie odbędzie się. Rada Zboru w mijającym tygodniu analizowała obowiązujące przepisy prawa, zalecenia Zarządu Kościoła oraz instrukcję organizacji nabożeństw adwentystycznych w okresie stanu epidemii. Rada Zboru większością głosów zdecydowała by chwilowo wstrzymać się jeszcze z organizacją nabożeństw. Tym niemniej cały czas śledzimy przepisy prawa i dynamiczną sytuację zdrowotną w naszym kraju i województwie.

Z uwagi na powyższe i w tym tygodniu zachęcamy do domowych nabożeństw w rodzinnym gronie, wspólnej modlitwy i studium Słowa Bożego.

W tym tygodniu możemy skorzystać z interaktywnej Szkoły Sobotniej, kontynuujemy studium Biblii z cyklu Jak interpretować Pismo Święte? Lekcja siódma pt. Język, tekst i kontekst Biblii. Dla dzieci mamy studium pt. Jezus się modli.


Możemy także skorzystać z transmisji nabożeństw w: Podkowie Leśnej gdzie w najbliższą sobotę kazanie wygłosi pastor Marek Micyk, Łodzi gdzie Słowem Bożym będzie służył pastor Mirosław Karauda, Warszawie gdzie kazanie wygłosi Ryszard Jankowski. Mamy też możliwość i zachęcamy do skorzystania z transmisji ze Skoczowa gdzie kazanie wygłosi pastor Włodzimierz Pilch.


Pamiętajmy także o tym, że mimo braku stacjonarnego nabożeństwa, zbór ponosi stałe koszty utrzymania, dlatego dobrą praktyką będzie odłożenie darów, które złożylibyśmy podczas odwołanych nabożeństw i przyniesienie ich na najbliższe nabożeństwo, które będzie mogło się odbyć w naszym Domu Modlitwy. Dary możemy odłożyć do wcześniej przygotowanych kopert albo dokonać przelewu na rachunek bankowy zboru o nr 78 1020 1390 0000 6502 0144 1971 (PKO BP SA) tytułem: "dary zborowe", "dary szkoły sobotniej".


27 marca do 4 lipca 2020 r. możemy stać się częścią wyjątkowych spotkań modlitewnych i dołączyć do adwentystów dnia siódmego na całym świecie!

W tym czasie będziemy się modlić za następujące rzeczy:

  • zaprzestanie rozprzestrzeniania się epidemii COVID-19
  • głębsze życie duchowe wyznawców i przebudzenia zaangażowania dla misji
  • aby nasze zbory doświadczyły większego wylania Ducha Świętego
  • aby nasze zbory mogły być światłem dla świata w czasach kryzysu

Materiały do osobistych nabożeństw można znaleźć na stronie adwent.pl lub klikając w baner informacyjny, a poniżej można zobaczyć zachętę do modlitwy, którą kieruje Ted Wilson przewodniczący Generalnej Konferencji Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego.


W tym tygodniu zachęcamy do lektury książki Życie ma sens autorstwa Alejando Bullóna.
 
Autor przedstawia poruszające historie ludzi, którzy przeżyli bolesne doświadczenia. Historie te zawierają przykłady walki o godność i byt oraz trudu podnoszenia się z upadków. Wykluczenie społeczne, jakiego doznali ci ludzie (często w wyniku własnych wyborów), nie pozbawiło ich jednak szansy na zmianę swego losu. Wszyscy w końcu odkryli potęgę Boga, który ocalił ich z nieszczęścia; potęgę, która przywróciła radość i sens pogmatwanemu życiu.

ALEJANDRO BULLÓN urodził się w Peru. Przez ponad 40 lat pracował w Ameryce Południowej. Obecnie mieszka w Brazylii. Jego największą pasją jest publiczna ewangelizacja — przekazywanie dobrej nowiny przez radio, telewizję i internet. Tysiące uczestniczą w jego publicznych wykładach, a miliony korzystają z jego służby medialnej. Jest autorem licznych publikacji. Jego książki ukazały się w językach hiszpańskim, portugalskim, angielskim i polskim.

Książkę można pobrać na stornie https://znakiczasu.pl/ebooki-za-darmo/ w formacie pdf i epub, oraz słuchać w formie audiobooka. Serdecznie zapraszamy.
 
Załączniki:
Pobierz plik (Zycie-ma-sens.pdf)Życie ma sens[ ]4804 kB
facebook_page_plugin