W związku z utrzymującym się stanem epidemicznym w naszym kraju, nabożeństwo sobotnie w Wiśle w dniu 23 maja 2020 roku nie odbędzie się. Rada Zboru spotkała się w poniedziałek - 18 maja, ponownie analizowała obowiązujące przepisy prawa, zalecenia Zarządu Kościoła, komunikat Zarządu Kościoła oraz instrukcję organizacji nabożeństw adwentystycznych w okresie stanu epidemii. Rada Zboru zdecydowała, że przywrócenie organizacji nabożeństw w naszym Domu Modlitwy nastąpi w dniu 6 czerwca br. Wierzymy, że ten dodatkowy czas pozwoli nam we właściwy sposób przygotować się do wspólnego spędzania czasu nabożeństwa w budynku kościoła.

Z uwagi na powyższe i w tym tygodniu zachęcamy do domowych nabożeństw w rodzinnym gronie, wspólnej modlitwy i studium Słowa Bożego.

W tym tygodniu możemy skorzystać z interaktywnej Szkoły Sobotniej, kontynuujemy studium Biblii z cyklu Jak interpretować Pismo Święte? Lekcja ósma pt. Stworzenie. Księga Rodzaju jako fundament (część pierwsza). Dla dzieci mamy studium pt. Mała służąca.


Możemy także skorzystać z transmisji nabożeństw w: Podkowie Leśnej gdzie w najbliższą sobotę kazanie wygłosi pastor Adam Grześkowiak, Łodzi gdzie Słowem Bożym będzie służył pastor Łukasz Romanowski, Warszawie gdzie kazanie wygłosi Zbigniew Makarewicz. Mamy też możliwość i zachęcamy do skorzystania z transmisji ze Skoczowa gdzie kazanie wygłosi pastor Marcin Knapik.


Pamiętajmy także o tym, że mimo braku stacjonarnego nabożeństwa, zbór ponosi stałe koszty utrzymania, dlatego dobrą praktyką będzie odłożenie darów, które złożylibyśmy podczas odwołanych nabożeństw i przyniesienie ich na najbliższe nabożeństwo, które będzie mogło się odbyć w naszym Domu Modlitwy. Dary możemy odłożyć do wcześniej przygotowanych kopert albo dokonać przelewu na rachunek bankowy zboru o nr 78 1020 1390 0000 6502 0144 1971 (PKO BP SA) tytułem: "dary zborowe", "dary szkoły sobotniej".


27 marca do 4 lipca 2020 r. możemy stać się częścią wyjątkowych spotkań modlitewnych i dołączyć do adwentystów dnia siódmego na całym świecie!

W tym czasie będziemy się modlić za następujące rzeczy:

  • zaprzestanie rozprzestrzeniania się epidemii COVID-19
  • głębsze życie duchowe wyznawców i przebudzenia zaangażowania dla misji
  • aby nasze zbory doświadczyły większego wylania Ducha Świętego
  • aby nasze zbory mogły być światłem dla świata w czasach kryzysu

Materiały do osobistych nabożeństw można znaleźć na stronie adwent.pl lub klikając w baner informacyjny, a poniżej można zobaczyć zachętę do modlitwy, którą kieruje Ted Wilson przewodniczący Generalnej Konferencji Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego.


W tym tygodniu zachęcamy do lektury książki Niezapomniane święto autorstwa Marka Finleya.
 
Czy brakuje ci niekiedy czasu? W świecie gwałtownej technizacji mamy go, niestety, coraz mniej. Paradoks? Wielu szczyci się swym pracoholizmem, jednak problemy zdrowotne wynikające z nieustannego pośpiechu i nadmiaru obowiązków niszczą nas bezwzględnie. Książka Niezapomniane święto to jakby wezwanie: — Zrób sobie przerwę! Spędź dzień ze swym najlepszym Przyjacielem! Twórca czasu, Bóg, oferuje nam takie miejsce odpoczynku w pędzącym świecie. Tym ustroniem jest dzień, który odłączył On od innych dni. Jest to czas naznaczony wyjątkową jakością. Jest to doba przeznaczona na rozwijanie najważniejszych więzi w życiu — więzi z Bogiem i bliskimi nam ludźmi. Każdy z nas rozpaczliwie potrzebuje tej świętej przestrzeni. Potrzebujemy uwolnienia od ciągłego bombardowania sprawami, by odnowić relacje z Twórcą czasu.

Mark A. Finley uczestniczy w chrześcijańskiej służbie od ponad 40 lat. Jest mówcą, nauczycielem, liderem grup duchowego rozwoju, prezenterem TV i wykładowcą zagadnień związanych ze zdrowym stylem życia. Jako popularny kaznodzieja podróżuje po świecie i przemawia do dziesiątek tysięcy ludzi. Współpracuje też z międzynarodową telewizją Hope Channel.

Książkę można pobrać na stornie https://znakiczasu.pl/ebooki-za-darmo/ w formacie pdf i epub. Serdecznie zapraszamy.
 
Załączniki:
Pobierz plik (Niezapomniane-swieto(1).pdf)Niezapomniane święto[ ]2013 kB
facebook_page_plugin