W związku z utrzymującym się stanem epidemicznym w naszym kraju, nabożeństwo sobotnie w Wiśle w dniu 30 maja 2020 roku nie odbędzie się. Rada Zboru zdecydowała, że przywrócenie organizacji nabożeństw w naszym Domu Modlitwy nastąpi w dniu 6 czerwca br., czyli już za tydzień.

Z uwagi na powyższe jeszcze w tę sobotę zachęcamy do domowych nabożeństw w rodzinnym gronie, wspólnej modlitwy i studium Słowa Bożego.

W tym tygodniu możemy skorzystać z interaktywnej Szkoły Sobotniej, kontynuujemy studium Biblii z cyklu Jak interpretować Pismo Święte? Lekcja ósma pt. Stworzenie. Księga Rodzaju jako fundament (część druga). Dla dzieci mamy studium pt. Przyjaciele w rozpalonym piecu.


Możemy także skorzystać z transmisji nabożeństw w: Podkowie Leśnej gdzie w najbliższą sobotę kazanie wygłosi pastor Ryszard Jankowski, Łodzi gdzie Słowem Bożym będzie służył pastor Darek Lazar, Warszawie gdzie kazanie wygłosi Remigiusz Krok. Mamy też możliwość i zachęcamy do skorzystania z transmisji ze Skoczowa gdzie kazanie wygłosi pastor Marek Jankowski.


Pamiętajmy także o tym, że mimo braku stacjonarnego nabożeństwa, zbór ponosi stałe koszty utrzymania, dlatego dobrą praktyką będzie odłożenie darów, które złożylibyśmy podczas odwołanych nabożeństw i przyniesienie ich na najbliższe nabożeństwo, które będzie mogło się odbyć w naszym Domu Modlitwy. Dary możemy odłożyć do wcześniej przygotowanych kopert albo dokonać przelewu na rachunek bankowy zboru o nr 78 1020 1390 0000 6502 0144 1971 (PKO BP SA) tytułem: "dary zborowe", "dary szkoły sobotniej".


27 marca do 4 lipca 2020 r. możemy stać się częścią wyjątkowych spotkań modlitewnych i dołączyć do adwentystów dnia siódmego na całym świecie!

W tym czasie będziemy się modlić za następujące rzeczy:

  • zaprzestanie rozprzestrzeniania się epidemii COVID-19
  • głębsze życie duchowe wyznawców i przebudzenia zaangażowania dla misji
  • aby nasze zbory doświadczyły większego wylania Ducha Świętego
  • aby nasze zbory mogły być światłem dla świata w czasach kryzysu

Materiały do osobistych nabożeństw można znaleźć na stronie adwent.pl lub klikając w baner informacyjny, a poniżej można zobaczyć zachętę do modlitwy, którą kieruje Ted Wilson przewodniczący Generalnej Konferencji Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego.


W tym tygodniu zachęcamy do lektury książki Wszechmocny? Bezsilny? Sprawiedliwy? autorstwa Gerharda Padderaza.
 
Dlaczego Bóg dopuszcza cierpienie, skoro jest dobry i wszechmogący? Czy nie może zrobić niczego, by temu przeciwdziałać? Kim On tak naprawdę jest? Czy można Mu zaufać? W czym objawia się sprawiedliwość, skoro dobrym ludziom zdarzają się złe rzeczy, a innym nieźle się powodzi? Co stanie się z nami po śmierci? Czy istnieje życie wieczne? A jeśli tak, jak można je osiągnąć? Dla autora są to rzeczywiście ważne pytania, ponieważ odpowiedzi na nie mają decydujący wpływ na nasze życie i wewnętrzny spokój. Podczas lotu nad Atlantykiem omawia on te zagadnienia w rozmowie z pewną zafrapowaną nimi osobą.

Dr Gerhard Padderatz studiował teologię, historię i komunikację społeczną. Obecnie mieszka w Niemczech i jest szefem agencji doradczej dla przedsiębiorców.

Książkę można pobrać na stornie https://znakiczasu.pl/ebooki-za-darmo/ w formacie pdf. Serdecznie zapraszamy.
 
Załączniki:
Pobierz plik (Wszechmogacy-Bezsilny-Sprawiedliwy.pdf)Wszechmocny? Bezsilny? Sprawiedliwy?[ ]1765 kB
facebook_page_plugin