Po ponad dwóch miesiącach wróciliśmy do regularnych nabożeństw w naszym Domu Modlitwy. Czas, który minął z pewnością został wykorzystany na osobistą refleksję, być może przewartościowanie pewnych aspektów naszego życia. Bez wątpienia nie był to czas stracony. Powrót do zborowej społeczności wiąże się z pewnymi ograniczeniami i obowiązkami nałożonymi przez prawo państwowe na organizatorów. Oczywiście staraliśmy się w najlepszy możliwy sposób je spełnić i przygotować się. W gronie Rady Zboru gorąco dyskutowaliśmy zalecenia Zarządu Kościoła i płynące z nich wskazówki. Was drodzy czytelnicy także zapraszamy do zapoznania się z nimi.

Powrót do nabożeństw będzie przebiegał metodą małych kroków. Nabożeństwo rozpoczniemy tradycyjnie o godzinie 9:30. Szkoła Sobotnia i wiążące się z tym studium Słowa Bożego będzie odbywało się w jednej klasie, następnie będziemy mogli skorzystać z nieco skróconej wersji doświadczeń i refleksji misyjnych, po to by płynnie przejść do kazania. Główne elementy nabożeństwa będą przeplatane pieśniami i modlitwą. Tak skonstruowany przebieg nabożeństwa przewiduje, że nabożeństwo będzie trwało ok. 1:45 godziny. Taki przebieg nabożeństw planujemy w czerwcu, ale oczywiście będziemy dążyć do przywrócenia nabożeństwa w jego typowym czasie i planie, a to nastąpi w miarę zdobywanych doświadczeń i normalizacji sytuacji epidemicznej w naszym kraju.

Konieczność zachowania dystansu spowodowała, że z sali nabożeństw zostały wyniesione krzesła, a układ rzędów, jak można zauważyć na zdjęciu powyżej, pozwala na maksymalne wykorzystanie powierzchni sali nabożeństw. Każdy rząd krzeseł powinien być wykorzystany tak, by siedzieć w nich rodzinami. Osoby niespokrewnione będą mogły siedzieć w rzędach na skrajnych krzesłach w układzie 1+1 lub 1+2, skrajne krzesła i sposób ich wykorzystania został oznaczony białą taśmą.

Wisła jest miejscowością turystyczną, jeśli przyjechałeś do naszej miejscowości i chcesz wziąć udział w nabożeństwie bardzo prosimy o kontakt przez Formularz Google. Na ten moment, z uwagi na obowiązujące obostrzenia, nie dysponujemy standardową liczbą miejsc. Twoje zgłoszenie umożliwi nam odpowiednie przygotowanie na Twoją wizytę.

Dla tych, którzy z różnych względów nie zdecydują się uczestniczyć jeszcze w nabożeństwie sobotnim, poniżej zamieszczamy informacje o transmisjach nabożeństw z Podkowy Leśnej, Warszawy i Łodzi.

facebook_page_plugin