Tydzień Modlitwy

Od 7 do 14 listopada uczestniczyliśmy w Ogólnoświatowym Tygodniu Modlitwy zatytułowanym „Dotrzeć do świata. Wierność w chrześcijańskim życiu”. Spotkania odbywały się zarówno w zborze jak i w domowych grupach. W zborze trwaliśmy w modlitwie w grupie ok. piętnastoosobowej.

Autorzy czytanek zwracali naszą uwagę na znaczenie Biblii i konieczny wpływ Ducha Świętego. Teksty na poszczególne dni opowiadały o wartościach Królestwa Bożego, dotykały zasad zdrowia, funkcjonowania chrześcijanina w świecie mediów i Internetu, a także naszej seksualności.

Moim zdaniem dwa słowa podsumowują ten miniony już Tydzień - są nimi autentycznośćrelacja. Relacja z Bogiem, relacja w rodzinie, relacja z innymi ludźmi i autentyczność – szczerość w tych kontaktach. Aktualnie buntujemy się, nie chcemy zakładać masek na nasze twarze, bo jest to czymś nienaturalnym. Jednak w życiu chętnie zakładamy metaforyczne maski, które sprawiają, że ludzie widzą nas jako innych niż w rzeczywistości jesteśmy. Czy taka postawa przystoi chrześcijaninowi?

 „Co znaczy być chrześcijaninem? Być podobnym do Chrystusa”- stwierdziła Ellen White. On jest naszym przykładem. Tylko On może nas uzdolnić do budowania właściwych relacji i pomóc w realizacji zadania, by czynić uczniami innych ludzi. To w jaki sposób żyjemy, jakie są nasze wartości i priorytety, wreszcie to w jaki sposób wykorzystujemy czas i środki, pokazuje ludziom czy warto podążać za Bogiem, w którego wierzymy.

Życzę nam wszystkim, byśmy umieli z Nim prowadzić życie wypełnione harmonią z wartościami zawartymi na kartach Biblii i żeby żadne fałszywe nuty w nim nigdy się nie pojawiały.

Artur Pieszka


Noc Modlitwy

14 listopada, na zakończenie Tygodnia Modlitwy, odbyła się w naszym zborze z inicjatywy pastora Marcina Knapika Noc Modlitwy, która rozpoczęła się o godzinie 21:00 i trwała do godziny 3:00. W spotkaniu tym, które odbywało się w naszym zborze po raz pierwszy, wzięło udział 12 osób. Był to niesamowity czas wypełniony prawdziwą Bożą atmosferą, kiedy to wspólnie śpiewaliśmy pieśni, dzieliliśmy się swoimi doświadczeniami i przeżyciami, wyznawaliśmy swoje upadki, a pastor Knapik czytał fragmenty ze Słowa Bożego i z książek religijnych. Jednak najwięcej czasu poświęciliśmy wspólnej modlitwie, a modliliśmy się w następujących intencjach: za Kościół, za rodziny, dzieci i młodzież, za osoby, które odeszły od zboru, za nasz kraj i miasto, o zrozumienie w jakich czasach żyjemy oraz o wylanie Ducha Świętego. Chwała niech będzie naszemu Stwórcy za tę piękną i potrzebną inicjatywę. Mamy nadzieję, że tego typu spotkania wpiszą się na stałe w nasz zborowy kalendarz.

Alicja Pieszka

facebook_page_plugin