5 stycznia 2013 roku odbyło się w naszym zborze noworoczne nabożeństwo dziękczynne. Był to czas przepełniony refleksjami, modlitwami i muzyką. Kazanie w tym szczególnym dniu wygłosił do zebranych Henryk Szatkowski, który poruszył temat wdzięczności na podstawie fragmentu Ewangelii o uzdrowieniu dziesięciu trędowatych.

O oprawę muzyczną zadbali: chór miejscowego zboru, wykonując dwie pieśni, braterstwo Wantulokowie, którzy zaśpiewali w duecie, Dorota Wantulok, która zaśpiewała pieśń solo oraz orkiestra Echo Adwentu, grająca przed i po nabożeństwie oraz w trakcie przerwy. Dzięki prezentacji multimedialnej przygotowanej przez Samuela Szkopińskiego, wszyscy zebrani mogli sobie przypomnieć najważniejsze wydarzenia ubiegłego roku. Prezentacja ta uświadomiła nam raz jeszcze, jak wiele działo się u nas w tym jubileuszowym dla naszego zboru roku 2012.

Ważną częścią tego szczególnego nabożeństwa były wystąpienia kilkunastu członków naszego zboru, którzy odczytywali przygotowane przez siebie teksty z Biblii, a następnie krótko je komentowali. Były to bardzo wzruszające chwile, gdy za kazalnicą stawali przedstawiciele rady zboru, ale także inni wyznawcy, przedstawiciele młodzieży i seniorzy. Był to także wspaniały wstęp do wspólnych modlitw, które odbyły się w małych grupkach. Na zakończenie została odśpiewana wspólnie pieśń, a następnie wszyscy mogli skorzystać z posiłku, przygotowanego na tę okoliczność przez nasze nieocenione siostry.

 

facebook_page_plugin