Ile razy w roku Polak robi badania profilaktyczne? Odpowiedź brzmi – wcale lub zdecydowanie za rzadko. Do lekarza chodzimy, kiedy już nam coś dolega. W najbliższą środę, 22 maja organizatorzy wystawy EXPO Zdrowie w Wiśle postarają się to zmienić.

W godzinach od 9 do 15 na Placu Bogumiła Hoffa w ramach EXPO Zdrowie grupa wolontariuszy będzie wykonywać proste badania profilaktyczne. Będzie można m.in. zmierzyć ciśnienie krwi, poziomu cukru, zbadać pojemność i wydolność płuc oraz przejść test harwardzki (określający wydolność wysiłkową organizmu). Każdy uczestnik otrzyma kartę badań, w której będzie mógł zapisywać wyniki. Po przejściu ośmiu stanowisk będzie możliwość konsultacji wyników z lekarzem.

Organizatorami wydarzenia są filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Wiśle, Starostwo Powiatowe w Cieszynie oraz Kościół Adwentystów Dnia Siódmego.

— Zeszłoroczna wystawa EXPO Zdrowie odbyła się w bardzo życzliwej atmosferze. Cieszyła się dużym zainteresowaniem i uznaniem mieszkańców Wisły, w związku z tym postanowiliśmy powtórzyć ją w tym roku – mówi Julia Troszok, kierownik wiślańskiej filii ChSCh.

Pomysł na EXPO Zdrowie zrodził się w latach 80. ubiegłego wieku. Wystawy są z powodzeniem realizowane na całym świecie. W Polsce EXPO Zdrowie odbyło się po raz pierwszy w 2010 r. Dziś projekt ten ma już duże grono sympatyków. W Wiśle wystawa odbędzie się już trzeci raz. Przez zeszłoroczną edycję przewinęło się prawie 200 uczestników.

Udział w programie jest bezpłatny!

Czytaj więcej o EXPO Zdrowie: http://www.zdrowie.chsch.pl/expozdrowie/

facebook_page_plugin