22 maja na wiślańskim rynku wolontariusze Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej po raz kolejny zorganizowali dla mieszkańców Wisły interaktywną wystawę  Expo Zdrowie. W godzinach od 9-15 każdy mógł bezpłatnie dokonać pomiaru ciśnienia tętniczego, zbadać poziom glukozy we krwi, wziąć udział w badaniu pojemności i wydolności płuc, a także sprawdzić swoją kondycję poprzez udział w teście harwardzkim. Wszystkie wyniki badań były zapisywane w karcie badań i następnie konsultowane z lekarzami. Można było również spróbować zdrowych potraw, a także zaopatrzyć się w przepisy i  bezpłatne wydawnictwa o tematyce zdrowotnej.

 

W Expo wzięło udział ok. 300 osób (tyle wydano porcji do degustacji) z czego 127 skorzystało z wszystkich badań. Program odbywał się w miłej i życzliwej atmosferze, a uczestnicy byli zadowoleni z przygotowanej oferty.  W tym roku Expo odbyło się w Wiśle już  po raz trzeci  i co ciekawe,  wśród uczestników znalazły się osoby, które korzystały z naszej oferty w poprzednich latach i wyraziły zadowolenie z zaleconej im wówczas zmiany trybu życia.

Projekt został zrealizowany przez 26 wolontariuszy Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej w Wiśle przy wsparciu finansowym ze strony Starostwa Powiatowego  w Cieszynie,  Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Wiśle oraz pomocy rzeczowej udzielonej przez Urząd Miasta Wisła.

facebook_page_plugin