Przynajmniej raz w roku dział diakonatu organizuje spotkanie dla seniorów. W sobotę, 21 września, najstarsi członkowie zboru mogli się spotkać na nabożeństwie przygotowanym specjalnie dla nich.

Był to czas, kiedy mogliśmy się modlić, śpiewaliśmy wiele pieśni - przede wszystkim te najbardziej ulubione, dzieliliśmy się doświadczeniami, a szczególne słowa zachęty przepełnione optymizmem i nadzieją skierował do zebranych Henryk Szatkowski.

Poznaliśmy także definicję seniora ukutą przez naszego gościa, który stwierdził, że senior to osoba, która statystycznie przeżyła więcej lat niż ma jeszcze do przeżycia. Tym samym Henryk Szatkowski (54 lata) stwierdził, że też seniorem jest i to spotkanie jest także dla niego. Nabożeństwo to dwoma pieśniami uświetnili też Dorota i Adam Wantulokowie. Dla wszystkich uczestników po zakończeniu części oficjalnej został przygotowany przez dział diakonatu poczęstunek: owoce, wiślański kołocz, ciasta i herbata ze zielin, a seniorzy otrzymali dodatkowo kartki z tekstami biblijnymi oraz życzeniami.

Kończąc, pragniemy wyrazić Bogu wdzięczność za to, że tego dnia pomimo niepogody dał seniorom zdrowie, dobre samopoczucie i siły do czynnego udziału w spotkaniu.

facebook_page_plugin