23 maja br. na rynku w Wiśle odbyła się wystawa Expo Zdrowie, zorganizowana przez członków wiślańskiego zboru Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego oraz filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej jako pierwszy z etapów obchodów stulecia istnienia tego kościoła w Wiśle.

Pogoda w tym dniu dopisała, a wystawa cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem Wiślan. Od godziny 8.00 do 14.00  185 osób skorzystało ze wszystkich stanowisk, które promowały 8 zasad zdrowia tj. światło słoneczne, powietrze, ruch, wodę, dietę, wstrzemięźliwość i odpoczynek. Każdy z zarejestrowanych uczestników wziął udział w pomiarze ciśnienia, badaniu pojemności płuc, teście harvardzkim, pomiarze cukru we krwi, a następnie swoje wyniki konsultował z lekarzem. Wiele osób skorzystało tylko z niektórych stanowisk, więc śmiało można przyjąć, że ok. 250 Wiślan wzięło udział w wystawie, poszerzając swoją wiedzę z zakresu profilaktyki zdrowia.

Wystawę Expo Zdrowie, kończyły stanowiska gdzie można było spróbować zdrowych potraw i zaopatrzyć się w literaturą prozdrowotną. Specjały oferowane do degustacji wszystkim bardzo smakowały, a przepisy szybko zniknęły (przepisy do pobrania tutaj). Cieszy fakt, że wiele osób wzbogaci swoje jadłospisy o potrawy z rzadko stosowanych, a bardzo cennych dla zdrowia produktów.

Wystawę obsługiwało 27 wolontariuszy, w tym 3 lekarzy i dwie pielęgniarki.

Expo Zdrowie dofinansowano ze środków programu „Działaj Lokalnie VII”  Polsko-Amerykańskiej Fundacji  Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Stowarzyszenie Cieszyńskiej Młodzieży Twórczej.

facebook_page_plugin