Pierwsza sobota Nowego Roku jest w naszym zborze zawsze szczególnie uroczysta. I właśnie taka była sobota 4 stycznia 2014 roku. W pierwszej części nabożeństwa oprócz studium Słowa Bożego i apelu ewangelizacyjnego mogliśmy wysłuchać pieśni chóru, utworu na trąbkę wykonanego przez Jana Wisełkę i utworu wykonanego przez Bolesława Kocyana na akordeonie.

Natomiast w drugiej części nabożeństwa mogliśmy usłyszeć szczególnie inspirujące kazanie pastora Tadeusza Niewolika. Swoje wystąpienie oparł na 21 rozdziale księgi Apokalipsy, wersetach 5 - 7: I rzekł Siedzący na tronie: „Oto czynię wszystko nowe”. I mówi: „Napisz: Słowa te wiarygodne są i prawdziwe”. I rzekł mi: „Stało się. Jam Alfa i Omega, Początek i Koniec. Ja pragnącemu dam darmo pić ze źródła wody życia. Zwycięzca to odziedziczy i będę Bogiem dla niego, a on dla mnie będzie synem”. Następnie mogliśmy przypomnieć sobie jaki był miniony rok dzięki prezentacji zdjęć przygotowanej przez Samuela Szkopińskiego. Jako, że zdjęcia nie są w stanie pokazać wszystkich naszych emocji i myśli w dalszej kolejności był czas, kiedy mogliśmy wysłuchać kilku osób, które odważył się stanąć przed mikrofonem i odpowiedzieć na pytanie: Za co jestem Bogu wdzięczny/a? Dziękczynienia 10 osób były bardzo dobrym wstępem do modlitw, kiedy to wszyscy mogliśmy w grupach 2-3 osobowych wyrazić wdzięczność naszemu Stwórcy za Jego błogosławieństwa, opiekę, zdrowie, życie, jakimi nas obdarzył w minionym roku. I w tej część nabożeństwa nie zabrakło muzyki. Mogliśmy wysłuchać dwóch pieśni Pana Henryka Mazura, pieśni chóru, pieśni solowej Sary Wrzecionko i utworu na trąbkę Jana Wisełki. W tym miejscu należy również zaznaczyć, że podczas nabożeństwa towarzyszyła nam orkiestra dęta „Echo Adwentu”.

Po nabożeństwie nikt nie musiał spieszyć się do domu, gdyż zastał przygotowany przepyszny obiad. Dlatego mogliśmy dalej spędzić ze sobą czas rozmawiając przy obficie zastawionych stołach.

facebook_page_plugin