W pierwszą niedzielę września zostaliśmy szczególnie ubogaceni przez Pana. Wszystkie prognozy przewidywały na weekend dla Wisły i okolic niską temperaturę i opady deszczu. I tak rzeczywiście było. Oczekiwany i upragniony deszcz padał już od piątku. Pan jednak wysłuchał i odpowiedział na nasze modlitwy, tak że w niedzielę, 6 września, pomimo zimna i ciemnych chmur deszcz w Wiśle nie padał, bo na wiślańskim rynku od godziny 10.00 do 16.00  odbywał się Piknik Seniora 60+. Mimo chłodnej pogody impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem zarówno mieszkańców, jak i przyjezdnych.

Dzięki dofinansowaniu przez Gminę Wisła, podczas pikniku uczestnicy mieli możliwość skorzystać z darmowych badań przesiewowych takich jak pomiar glukozy i cholesterolu, badanie wydolności płuc, pomiar tkanki tłuszczowej, badanie wydolności wysiłkowej organizmu.

Wspólnymi siłami przygotowaliśmy degustację, na którą składało się aż 19 zdrowych potraw wraz z zestawem przepisów, z której uczestnicy bardzo chętnie korzystali. Serwowaliśmy pastę z migdałów, ze słonecznika, z zielonego groszku, z czarnych oliwek z suszonymi pomidorami, humus czyli pastę z ciecierzycy, pastę warzywną, pastę z dyni i papryki z masłem orzechowym, smalczyk wegetariański, roladę szpinakową, masełko kukurydziane, pasztety: z soczewicy soczewicy, z pestek dyni i warzywny oraz kotleciki: z kaszy gryczanej, z cieciorki z kalafiorem, z marchwi, z selera z ryżem, a także wegeburgery. O ogromnym powodzeniu degustacji świadczy ilość zużytego chleba - aż 28 bochenków.

Podczas pikniku odbył się również koncert orkiestry dętej „Echo Adwentu”. Aby zachęcić seniorów do aktywności ruchowej zorganizowano także instruktaż Nordic Walking. Można było na miejscu wypożyczyć sprzęt i pod okiem instruktora praktycznie przećwiczyć marsz z kijkami.

Każdy rejestrujący się uczestnik, a było ich 138, otrzymał na starcie książeczkę „Zdrowie twój wybór”, ulotkę KSB zachęcającą do udziału w kursach biblijnych oraz zakładkę z adresem internetowym naszej zborowej strony. Ponadto cały czas było czynne stoisko z darmową literaturą ewangelizacyjną, z której seniorzy chętnie korzystali. Rozdaliśmy ok. 600 sztuk książek, czasopism i broszur.

Podczas pikniku wiele osób zgłaszało chęć wzięcia udziału w kursie zdrowego gotowania oraz w kursie antystresowym. Osoby te zostawiały swoje numery telefonów, aby w przyszłości przesłać im informację o takich kursach sms-em. Oczywiście byli to nie tylko wiślanie, ale też mieszkańcy województwa śląskiego. Aby i oni mogli w przyszłości skorzystać z takiej oferty, ich telefony zostały przekazane w następną niedzielę podczas Konferencji Zdrowia liderom z poszczególnych zborów.

Piknik był dla nas kolejnym doświadczeniem potwierdzającym, że Pan wysłuchuje nasze modlitwy i błogosławi w szczególny sposób wspólny trud i pracę na rzecz drugiego człowieka. Piknik zakończył się modlitwą dziękczynną i wspólnym posiłkiem w ośrodku Orion.

Dziękuję Bogu, że tak wspaniale nas ubogacił dobrymi doświadczeniami i dał nam możliwość kontaktu z tak wieloma ludźmi, a wszystkim tym, którzy nie zawahali się poświęcić swój czas, serdecznie dziękuję za wykonaną wspólnie piękną pracę. Bóg zapłać.

Julia Troszok

facebook_page_plugin