To już kolejny sezon występów orkiestry Echo Adwentu, który dobiegł końca. W roku 2015 odbyło się pięć koncertów na rynku miasta, w tym jeden podczas Pikniku Seniora 60+, orkiestra wystąpiła także podczas: nabożeństwa noworocznego, wystawy Expo Zdrowie w Chorzowie, nabożeństwa dziękczynnego Zjazdu Diecezji Południowej oraz okręgowego nabożeństwa w czerwcu. Jak co roku orkiestra koncertowała także przed pensjonariuszami Domu Opieki „Samarytanin”. To był niezwykle intensywny czas, kiedy próby były przeplatane publicznymi wystąpieniami.

Należy zwrócić uwagę, że dzięki koncertom wiele osób siedzących na pobliskich ławkach, stojących przed Małą Sceną, oraz spacerujących po Placu Hoffa miało możliwość zaopatrzyć się w książki o tematyce duchowej, między innymi: „Bądź zdrów!”, „Poza wyobraźnią”, „Aby poznać Boga”, „Pewność w niepewnym świecie”, „Obiecująca przyszłość” i oczywiście „Wielki Bój”, a także broszury o tematyce zdrowotnej, liczne ulotki oraz zakładki. Podczas spotkania podsumowującego sezon, które odbyło się w niedzielę 27 września, pastor Włodzimierz Pilch podzielił się informacją, że rozpowszechniliśmy ok. 1800 sztuk wyżej wspomnianych książek. Jest to wielka praca ewangelizacyjna, którą z Bożą pomocą mogliśmy wykonać. Nasze zadanie poniekąd się skończyło, jednak cały czas powinniśmy wspominać w modlitwach licznych czytelników tych cennych publikacji.

Podsumowując, należy wspomnieć o tym, że z orkiestrą zakończył współpracę perkusista Andrzej Hussar, który był jej członkiem przez 12 lat. Dbał o rytm, dzięki niemu grało nam się pewniej i w dobrym tempie. Jednak nasz zbór obdarzony jest zdolnymi osobami, umiejącymi grać na różnych instrumentach i jest to najlepszy czas, żeby swoimi talentami wspomóc nieco osobowo zubożoną orkiestrę i przyłączyć się do wykonywanej pracy ewangelizacyjnej, dlatego serdecznie zapraszamy na próby.

Andrzej Troszok

facebook_page_plugin